Jarek Nohavica, Kryštof a další

Oslavy stého výročí založení Baníku Ostrava budou ještě dlouhé a pestré. To však nic nemění na tom, že jejich vyvrcholení se den ode dne blíží. Přesně v okamžiku, kdy bude ostravskému klubu sto let a jeden den, se totiž na Slezskoostravském hradě rozběhne parádní hudební festival „BANÍK100FEST“.

Objevit další lákadla

Nepropásněte tuto příležitost, protože další bude až za 100 let.

A přestože jsou všichni fanoušci Baníku zaopatřeni takzvaným ostragenem, pravděpodobnost, že se současná generace fans roku 2122 v plné svěžesti dožije, není z největších…

Pozvánka na událost

Na co se můžete těšit

Hudba, ta především! V podání Jaromíra Nohavici, kapely Kryštof a dalších. A k tomu například autogramiáda, setkání s legendami Baníku, improvizovaný hostinec U Dubu, který má fanouškům připomenout existenci té někdejší skutečné a dnes už ikonické hospody téhož jména. A pak herní zóny, esportový turnaj a řada dalších lákadel.

  • Jarek Nohavica, Kryštof, Čoník Bapi, Horkýže Slíže, Tři sestry, skupina Skrat, Rock'n'Roll band Marcela Woodmana a další
  • Autogramiáda
  • Setkání s legendami Baníku
  • Improvizovaný hostinec U Dubu
  • Herní zóny a esportový turnaj
  • A řada dalších ...
Koupit vstupenky

Akce se uskuteční 9-10. září 2022.

Symbolické místo s pódiem ve tvaru tribuny

Symbolicky ve Slezské části Ostravy, nedaleko místa, kde stával hostinec U Dubu, v němž byl slezský klub téměř před stoletím založen, a také kousek od lokality, kde stával stadion Stará střelnice, vyroste na začátku září příštího roku pódium, které bude svým tvarem připomínat fotbalovou tribunu. Dokonalé prostředí pro konání festivalu na počest stého výročí trvání fotbalového klubu, které bude navíc dotvořeno kulisami Slezskoostravského hradu.

Hrad

Tak bude vypadat „BANÍK100FEST“, jedinečný festival na oslavu století Baníku Ostrava. Organizátoři jsou si vědomi, že další takové epochální jubileum oslaví Baník až roce 2122.

Vzniklo za podpory

Moravskoslezký kraj - logoMINISTERSTVO KULTURY - logoOSTRAVA!!! - logo
Kolekce 100 LET