Nejlepší u nás!!!

Dokumentární film o baníku

Premiéra v listopadu 2021

O filmu

Režisér: Adam Sušovský

Producent: František Suchan

Baník je Ostrava, Baník je život. Už sto let je ostravský klub fenoménem regionu i celého československého fotbalu, ať už se jeho hráčům daří nebo ne. Unikátní dokument z dílny projektu Bez frází odhaluje zákulisí fotbalového klubu v sezoně, kdy jeho fanoušci vinou celosvětové pandemie koronaviru zůstali stát jen před branami stadionu. Zachycuje atmosféru fotbalové kabiny ve vypjatých okamžicích i srdce lidí, kteří jsou za svůj klub ochotni doslova položit vlastní život.

Oficiální trailer

Na jaká témata se můžete těšit

Minulost

Minulost

Přemístíte se v čase do historie. Poslechnete si vyprávění legend Baníku a seznámíte se s tím, jakou roli klub hraje v kontextu českého fotbalu.

Budoucnost

Budoucnost

Poznáte plány FC Baník ohledně práce s mládeží na úrovni regionu, zjistíte více o zapojování odchovanců do A týmu a také o dalších krocích, na které se klub v blízké budoucnosti chystá.

Klub

Klub

Získáte unikátní pohled do zákulisí klubu. Uvidíte detaily z chodu FC Baník a blíže poznáte zázemí A týmu se zaměřením na organizační i ryze sportovní stránku.

Fenomén

Fenomén

Baník je popsaný jako specifikum ostravského regionu, jako legenda. Jsou představeny také příběhy věrných fanoušků klubu, kteří se stávají součástí baníkovského fenoménu.

Vzniklo za podpory

Moravskoslezký kraj - logoOSTRAVA!!! - logo
Kolekce 100 LET